استیجاری
استیجاری

قوانین اجاره مستقیم اتومبیل از مجموعه استیجاری

شرایط امانت:

1-چنانچه امانت گیرنده بعد از اتمام مهلت تعیین شده طبق قرارداد ,اتومبیل را به امانت دهنده تحویل ننماید خیانت در امانت محسوب شده و امانت دهنده می تواند از طریق  قانونی به مراجع قانونی به ذیصلاح مراجعه و در خصوص استرداد اتومبیل و دریافت خسارت و هزینه های آن اقدامات لازم را بعمل آورد.

2- امانت گیرنده موظف است  در هر زمان امانت دهنده بخواهد خودرو را رویت نماید حضور یابد در غیر اینصورت امانت گیرنده قادر به توقیف و تصرف خودرو   می باشد.

3-امانت گیرنده,  این اجازه را به امانت دهنده می دهد , که در صورت عدم پاسخ به تماس های امانت دهنده و یا عدم مراجعه برای به رویت رساندن خودرو در هر زمان حاضر شود ,و در غیر اینصورت , امانت دهنده مجاز است در هر زمان و مکان خودرو را به صورت یکطرفه در اختیار و تصرف خود بگیرد.

 4-چنانچه خودروی فوق دچار هر گونه نقصی موتوری و گیربکسی شود در صورتی که 500 کیلومتر از کیلومتر ثبتی قرارداد گذشته باشد کلیه هزینه ها بر عهده امانت گیرنده می باشد.

5-در صورت بروز هر گونه تخلف هر گونه راهنمایی و رانندگی و یا کشف فساد از قبیل حمل و مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و…….. در مدت مذکور طبق قرارداد , مسئولیت آن بعهده شخص امانت گیرنده می باشد و ایشان باید طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران جوابگو بوده و تمامی خسارات مرتبط را پرداخت نماید .

6-امانت گیرنده متعهد می شود در مدت زمان مذکور اگر اتومبیل فوق الذکر به هر علتی اعم از توقیف اتومبیل توسط نیروی انتظامی ,نقص فنی تصادف و خوابیدن خودرو در تعمیرگاه , کلیه خسارتهای وارده را به بدون هیچ بهانه ای با توجه به رضایت نامه امانت دهنده بطور کامل پرداخت نمایید. لذا امانت گیرنده مسئولیت کلیه حوادث طبیعی یا سوانح رانندگی (اعم از جانی و مالی), توقیف خودرو در پارکینگ یا تعمیرگاه و حتی اتفاقات خارج از کنترل و اقتدار که باعث از بین رفتن یا نقصان قسمت یا تمامی مورد امانت گردد را یکطرفه بعهده گرفته و امانت دهنده هیچ مسئولیتی نسبت به آن ندارد و خسارت به صورت کلی و جزئی بعهده امانت گیرنده بوده و جوابگوی اشخاص حقیقی و حقوقی خواهد بود.

7-بنا به نظر کارشناس خودرو فوق و همچنین طی فیلم گرفته شده خودرو به صورت سلامت میباشد.

8-فقط خرابی یا از کار افتادگی مواردی مانند : پمپ بنزین, دزدگیر, قفل مرکزی, بالابر شیشه, لامپها, کولر و بخاری بعهده مالک خودرو می باشد و الباقی موارد مانند بروز عمدی یا غیر عمدی نقص فنی یا خرابی به هر علتی , تصادف , جرثقیل و یا بکسل , هزینه پارکینگ و اجرت تعمییر , کلا به عهده شخص امانت گیرنده می باشد.

9-در صورت خواب و یا توقیف خودرو در پارکینگ یا تعمیرگاه به هر علتی اجاره روزانه آن طبق قرارداد اولیه محاسبه شده و امانت گیرنده متعهد به پرداخت آن می باشد.

10-امانت گیرنده متعهد می شود که در تاریخ و ساعت مقرر خودرو را به آدرس امانت دهنده صحیح و سالم تحویل نماید.

برای اطلاع از سایر شرایط و شیوه اعتبار سنجی با ما تماس بگیرید